Sözler

Korumak İle İlgili Atasözleri Ve Anlamları

Korumakla İlgili Atasözleri Ve Anlamları

Şuan için koruma konulu 2 adet atasözü bulabildim, eğer sizinde bildiğiniz korumak konulu atasözleri varsa bize gönderebilirsiniz konumuza ekleyelim :)

Yaş kesen, baş keser.
Anlamı: Ağacın çeşit çeşit faydaları vardır. Dünya üzerindeki yeşillik, yeryüzündeki hayatın akciğeri gibidir. Bunları düşünmeden, yalnızca odun sağlamak için ağaç kesen kimse, insan canına kıymış kadar büyük bir suç işlemiş olur. Ağaçların sağladığı faydalar saymakla bitmez. Gereksiz yere ağaç kesmek, insan öldürmek kadar kötü bir davranıştır. Ormanlarımızı savunmalı, onlardan en iyi şekilde faydalanmanın yollarını bulmalıyız.

Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur.
Anlamı: Bakılıp onarılan, emek verilen şeyler istifade edilecek bir vaziyete gelir. Bakımsız bırakılan şeyler, gün gelir yok olur, gider. Birşeyin (makinanın, bağın…) randımanlı olabilmesi için daimi bakılması, özenle savunması gerekir.

Korumak İle İlgili Atasözleri Ve Anlamları Akrostişi ile ilgili sizinde yazdığınız bir akrostiş şiir varsa yorum kısmından göndererek Korumak İle İlgili Atasözleri Ve Anlamları çalışmanızı bizimle paylaşabilir ve akrostiş şiirinizi sitede yayınlanmasını Sağlayabilirsiniz. Akrostiş Şiirler

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. :D -) ARKASLAR ŞEFKAT İLE İLGİLİİ AKROSTİŞ YARIŞMALARINA GİRDİM VE 1. OLDUM. 2 BİN PARA ÖDÜLÜ KAZANDIM….:D 8-) DD

Bir cevap yazın

Sizinde akrostiş çalışmanız varsa, yorum bölümünden gönderip diğer akrostiş severlere sesinizi duyurabilirsiniz. Akrostişlerinizi baş harfine göre uygun kategoride yayınlamaktayız. Sevgiler.

Başa dön tuşu