Sponsorlu Bağlantılar


Korumak İle İlgili Atasözleri Ve Anlamları

Korumakla İlgili Atasözleri Ve Anlamları

Şuan için koruma konulu 2 adet atasözü bulabildim, eğer sizinde bildiğiniz korumak konulu atasözleri varsa bize gönderebilirsiniz konumuza ekleyelim :)

Yaş kesen, baş keser.
Anlamı: Ağacın çeşit çeşit faydaları vardır. Dünya üzerindeki yeşillik, yeryüzündeki hayatın akciğeri gibidir. Bunları düşünmeden, yalnızca odun sağlamak için ağaç kesen kimse, insan canına kıymış kadar büyük bir suç işlemiş olur. Ağaçların sağladığı faydalar saymakla bitmez. Gereksiz yere ağaç kesmek, insan öldürmek kadar kötü bir davranıştır. Ormanlarımızı savunmalı, onlardan en iyi şekilde faydalanmanın yollarını bulmalıyız.

Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur.
Anlamı: Bakılıp onarılan, emek verilen şeyler istifade edilecek bir vaziyete gelir. Bakımsız bırakılan şeyler, gün gelir yok olur, gider. Birşeyin (makinanın, bağın…) randımanlı olabilmesi için daimi bakılması, özenle savunması gerekir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sponsorlu Bağlantılar
Sizin de akrostiş çalışmanız varsa, yorum bölümünden bizimle paylaşabilir, sitede yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.Akrostişlerinizi baş harfine göre uygun kategoride yayınlamaktayız. Sevgiler

Sponsorlu Bağlantılar
5 Yorum Yapıldı Bu Sayfa İçin “Korumak İle İlgili Atasözleri Ve Anlamları”

  • 🇫️ℹ🇱️ℹ🇿️:

    Korumak İle İlgili Atasözleri Ve Anlamları Sayfasıyla İlgili Benim Çok Şiirim Var 😊 Bakalım Benden Başka Kim Şiir yada Güzel Söz Yazacak 😉

Yorum Yap - Akrostiş Şiir Gönder